سه‌شنبه, 5 تير 1403

عنوان : راه اندازی سامانه پرداخت قبوض الكترونیكی خدمتی دیگر از شهرداری زرند
تاريخ :
 ۱۳۹۲/۰۵/۰۶ 
ساعت : ۱۰:۲:۱۹

با حضور مهندس شایق مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، مهندس عسکری شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، و جمعی از معاونین، سامانه پرداخت قبوض الکترونیکی شهرداری راه اندازی شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری زرند در ابتدای این مراسم مهندس شایق ضمن تقدیر از فعالیتهای صورت گرفته در حوزه فن آوری IT شهرداری زرند گفت : امروزه شهر هوشمند و شهر الكترونيك به عنوان راهكار بي بديل حل معضلات شهري مورد توجه شهرسازان و مديران شهري واقع گردیده است.

مهندس عسکری شهردار زرند در ادامه اظهار داشت درجوامع بشری ، فن‌آوري اطلاعات به عنوان     عمده ‌ترين محور تحول و توسعه در جهان منظور شده و دستاوردهاي ناشي از آن چنان با زندگي مردم عجين گرديده است كه بي‌توجهي به آن، اختلالي عظيم در جامعه و رفاه و آسايش مردم به وجود مي‌آورد و نقش‌ كليدي فن‌آوری‌های‌ نوين‌ اطلاعات‌ و ارتباطات را در عرصه هاي اقتصادي، اجتماعي و سياسي نمي‌توان‌ ناديده‌ گرفت.

شهردار زرند افزود سازمان آمار و فنآوری اطلاعات شهرداری در تلاش است با ایجاد زیر ساختهای لازم در راستای تحقق دولت الکترونیک خدمات ویژه را به شهروندان ارائه نماید که راه اندازی سامانه پرداخت قبوض الکترونیکی گامی ارزشمند در راستای کاهش هزینه های شهروندی می باشد.

مهندس عسکری در پایان ابراز امیدواری نمود با همت و تلاش تیم کارشناسی حوزة فن آوری اطلاعات و همچنین توجه و حمایت شهروندان گرامی موجبات تحقق شهرداری الکترونیک فراهم آید.

 

 

در این رابطه مدیر سازمان آمار وفن آوری اطلاعات شهرداری ضمن تقدیر و تشکر از حمایتهای همه جانبه جنا ب آقای مهندس عسکری و همچنین رئیس و اعضاء محترم شورای اسلامی شهر زرند به تشریح این مهم پرداخت :

با توجه به آثار مشهود بکار گیری فن آوری اطلاعات در سازمانها و اذعان به این نکته که قطب اصلی توسعه و گسترش این ارزشها مردم می باشند ، امیدواریم با همکاری صمیمانه شهروندان و صاحبان فکر و اندیشه ، وعده شهرداری الکترونیکی زرند را عملی سازیم.

سازمان آمار و فن آوری اطلاعات به منظور ایجاد زیرساخت لازم و در راستای تحقق دولت الکترونیک اقدامات قابل ملاحظه ای را پیگیری و اجرا نموده است وی گفت پس از اخذ کد پرداخت الکترونیکی اختصاصی شهرداری زرند به شماره 033 و تکمیل نرم افزار موجبات عملیاتی شدن پروژه پرداخت الکترونیکی قبوض مهیا گردید .

مهندس محمد منصوری در ادامه افزود : در حال حاضر قبوض درآمدی شهرداری با شناسه قبض، شناسه پرداخت و بارکد به شهروندان ارائه می گردد و امکان پرداخت قبوض موصوف از تمامی درگاههای الکترونیک ( عابر بانک ها پایانه های فروش یا کارتخوانها و وب سایت ) بانک ملی امکان پذیر بوده و با پیگیری بعمل آمده بزودی این امکان در بانکهای ملت، کشاورزی و صادرات نیز فراهم می آید.

وی افزود پرداخت غیر حضوری قبوض شهرداری در تمامی روزه های هفته و به صورت 24ساعته و در سراسر کشور مقدور بوده و کاهش هزینه های شهروندی کاهش مراجعات به شهرداری کاهش تصادفات کاهش سفر های درون شهری و افزایش سطح رضایتمندی شهروندان را بدنبال خواهد داشت.

ایشان همچنین راه اندازی این خدمت را گامی بسیار مهم در جهت ارائه خدمات 24 ساعته شهرداری زرند ارزیابی و ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک با تلاش نیروهای متخصص و جوان شهرداری در حوزه فناوری اطلاعات، امکان بهره گیری شبانه روزی از سایر خدمات الکترونیک شهرداری نیز فراهم گردد .

جا دارد از زحمات همکاران خوب و پرتلاشم در سازمان آمار و فن آوری اطلاعات و همچنین پیگیری های مجدانه جناب حاج آقا شفیعی شهردار سابق زرند، جناب آقای مهندس سعیدیفر و تیم کارشناسی شرکت کامپیوتری زراوند تقدیر و تشکر نمایم.

وی خاطرنشان ساخت بزودی سازمان آمار وفناوری اطلاعات مجری پروژه های اینترنت پارک , امکان صدور قبض درآمدی شهرداری از طریق اینترنت و تهیه نرم افزار کاربردی برروی موبایل خواهد بود .

 

ایشان ضمن استمداد از شهروندان به منظور مساعدت در اجرای طرح وآموزش به دیگران ابراز امیدواری نمود که با مشارکت همشهریان گرامی و با حمایت مسئولین موجبات تحقق شهری پویا , آباد و توسعه یافته فرآهم آید .


کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری زرند می باشد.طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری زرند
DOURAN Portal V3.9.8.211
V3.9.8.211